BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Kam ir kaip pranešti apie korupciją?

INFORMAVIMAS APIE VYRIAUSYBĖS KANCELIARIJOS

 VALSTYBĖS TARNAUTOJŲ IR DARBUOTOJŲ GALIMAI NETEISĖTUS VEIKSMUS

 

PRANEŠKITE APIE KORUPCIJĄ

Norėdami pranešti apie korupcijos atvejį, galite visą parą kreiptis į Specialiųjų tyrimų tarnybą telefonu (8 5) 266 3333, el. paštu [email protected]  arba užpildyti pranešimo formą internetu.

Valstybės tarnautojas ar jam prilygintas asmuo apie jam žinomą korupcinio pobūdžio nusikalstamą veiką privalo pranešti Specialiųjų tyrimų tarnybai, Generalinei prokuratūrai ar kitai ikiteisminio tyrimo įstaigai. Tokią prievolę nuo 2019 m. sausio 1 d. nustato Lietuvos Respublikos korupcijos prevencijos įstatymo 101 straipsnis.

Specialiųjų tyrimų tarnyba parengė valstybės tarnautojų ir jiems prilygintų asmenų, susidūrusių su korupcija, veiksmų, įgyvendinančių nurodytą prievolę, atmintinę.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos pranešėjų apsaugos įstatymu, yra galimybė informuoti Vyriausybės kanceliariją apie institucijoje galbūt rengiamą, daromą ar padarytą nusikalstamą veiką, administracinį nusižengimą, tarnybinį nusižengimą ar darbo pareigų pažeidimą, taip pat šiurkštų privalomų profesinės etikos normų pažeidimą ar kitą grėsmę viešajam interesui keliantį arba jį pažeidžiantį teisės pažeidimą, apie kuriuos pranešėjas sužino iš savo turimų ar turėtų tarnybos, darbo santykių arba sutartinių santykių su šia įstaiga. Informacija apie pažeidimus teikiama ir nagrinėjama vadovaujantis Vidinių informacijos apie pažeidimus teikimo kanalų įdiegimo ir jų funkcionavimo užtikrinimo tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2018 m. lapkričio 14 d. nutarimu Nr. 1133 „Dėl Lietuvos Respublikos pranešėjų apsaugos įstatymo įgyvendinimo“.

Pranešimus gali pateikti esami ir buvę Vyriausybės kanceliarijos tarnautojai ar darbuotojai, dirbantys pagal darbo sutartį, arba asmenys, sutartiniais santykiais (konsultavimo, rangos, stažuotės, praktikos, savanorystės ir pan.) susiję su Vyriausybės kanceliarija.

PRANEŠKITE APIE PAŽEIDIMĄ VIDINIU PRANEŠIMŲ KANALU

Pranešimą apie korupcinio pobūdžio teisės pažeidimą Vyriausybės kanceliarijoje nurodytą Lietuvos Respublikos pranešėjų apsaugos įstatymo 3 straipsnyje galite pateikti Vyriausybės kanceliarijai vidiniu informacijos apie pažeidimus teikimo kanalu – el. paštu [email protected]., arba tiesiogiai kompetentingam subjektui.

Asmenims, pranešusiems apie korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas, gali būti taikomos pagalbos, apsaugos ir skatinimo priemonės Lietuvos Respublikos pranešėjų apsaugos įstatymo  ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka.

Asmeniui, pateikusiam informaciją apie pažeidimą, bus užtikrintas konfidencialumas.

Reikalavimas užtikrinti konfidencialumą netaikomas, kai:

1) to raštu prašo asmuo, pateikiantis arba pateikęs informaciją apie pažeidimą;

2) asmuo pateikia žinomai melagingą informaciją.

Kilus klausimų prašome kreiptis į Vyriausybės kanceliarijos vidinio informacijos apie pažeidimus teikimo kanalo kompetentingo subjekto funkcijas atliekančius Korupcijos prevencijos komisijos narius arba el. paštu [email protected]

Paskutinė atnaujinimo data: 2023-01-17