BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Lietuva ir EBPO pradės bendrą atsparumo ugdymo dezinformacijai ir išorinėms grėsmėms programą

Data

2023 11 14

Įvertinimas
2
HCOR3277.jpg

Lapkričio 13 d. dvišalio susitikimo Paryžiuje (Prancūzija) metu Vyriausybės kanclerė Giedrė Balčytytė ir Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) Viešojo valdymo direktorė Elsa Pilichowski sutarė dėl pirmosios praktinės iniciatyvos EBPO Informacinės etikos partnerystės kontekste – EBPO ir Lietuvos mokymų centro, skirto demokratinio atsparumo didinimui ir kovai su dezinformacija, steigimo.  

Remiantis plačia Lietuvos praktine patirtimi, taip pat EBPO Demokratijos stiprinimo iniciatyva ir kovai su dezinformacija skirto DIS/MIS išteklių centro veikla, ši programa suteiks galimybę EBPO ir šalių partnerių tarnautojams mokytis tarpusavyje ir stiprinti gebėjimus atpažįstant neteisėtas užsienio įtakas, mažinant jų žalingą poveikį, užkertant joms kelią bei kovojant su dezinformacija. Turėdami reikiamų žinių, įgūdžių ir patarimų, jie bus geriau pasirengę vystyti savo šalių atsaką į šiuos iššūkius. 

Nacionalinis krizių valdymo centras (NKVC) bus pagrindinis šios iniciatyvos partneris Lietuvoje, kuris taip pat bendrai veiklai suburs kitas valstybės institucijas, privatų sektorių ir pilietinės visuomenės organizacijas, veikiančias atsparumo stiprinimo srityje.  

Lietuva tikisi jau 2024 m. Vilniuje pasveikti pirmuosius mokymų programos dalyvius iš įvairių pasaulio regionų – Afrikos, Lotynų Amerikos bei Karibų, Pietryčių Azijos, Pietryčių Europos, Rytų Europos ir Centrinės Azijos.