BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Valstybės pažangos taryba pritarė Lietuvos ateities vizijos „Lietuva 2050“ patobulinimams Seime

Data

2023 12 06

Įvertinimas
0
VVTAT20231204-1.jpg

Gruodžio 4 d. posėdžiavusi Valstybės pažangos taryba pritarė Lietuvos ateities vizijos „Lietuva 2050“ patobulinimams po dar birželio mėnesį Seimui pateikto projekto išsamaus patikrinimo ir svarstymo Seimo Ateities ir kituose komitetuose, diskusijose tarp politikų, ekspertų ir kitų suinteresuotų šalių, o taip pat naujų piliečių pasiūlymų. Patobulinimus Valstybės pažangos tarybai detaliai pristatė jos narys, Seimo Ateities komiteto pirmininkas Raimundas Lopata.

Valstybės pažangos taryba pritarė Lietuvos ateities vizijos tekste pateiktiems kai kuriems struktūriniams pakeitimams vizijos turinio papildymams, patikslinimams ir sustiprintoms įgyvendinimo valdymo nuostatoms. Pažymėtini Lietuvos valstybės kaip Respublikos idėjiniai akcentai, pabrėžta švietimo kaip pažangos flagmano misija, išgryninti užsienio politikos ir ekonomikos plėtros krypties, šalies tapatybės ir vertybių dėmenys.

Pritarta Valstybės pažangos tarybos nario Mariusz Antonowicz pasiūlymams dėl tautinių bendrijų kultūros puoselėjimo, taip pat Valstybės pažangos tarybos narės Jurgitos Šiugždinienės siūlymui dėl Lietuvos mokyklų atvirumo įvairių poreikių vaikams, būtinybės mokyti ne tik to, ką gebame  pamatuoti, bet matuoti tai, ko mokoma – todėl mokinių kompetencijų vertinimui reikia ne tik kiekybinių, bet ir kokybinių kriterijų. Valstybės pažangos tarybos nario, Vilniaus universiteto rektoriaus Rimvydo Petrausko siūlymu bus įtraukta nuostata dėl valdžios atvirumo universitetų intelektualinei lyderystei ir dalyvavimui priimant mokslu grįstus sprendimus.

Apibrėžiant ilgalaikes ambicijas dėl saugomų teritorijų, Valstybės pažangos taryba pabrėžė būtinybę laikytis dar 2020 m. Seimo nutarimu patvirtintoje Bendrojo plano koncepcijoje užsibrėžtos krypties plėsti efektyvią gamtos apsaugą užtikrinančias saugomas teritorijas ir jas sujungti ekologiniais koridoriais, o kelias į šį tikslą turi būti lydimas Respublikos dvasios – gyventojų, bendruomenių ir viešojo intereso derinimo.

„Į Lietuvos ateities vizijos parengimą įdėta kaip niekada daug darbo ir nuoširdžios pastangos įtraukti visus suinteresuotus, išgirsti visus pasiūlymus ir nuomones. Ačiū visiems prisidėjusiems, o ypač – bendrakūrėjams, šią santalką reikia išsaugoti, nes tikrasis, įgyvendinimo darbas dar tik prasideda“, – sakė Valstybės pažangos tarybos pirmininkė, Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė.

Valstybės pažangos tarybos posėdyje  aptarti „Lietuva 2050“ vizijos sklaidos ir tolimesnio piliečių įsitraukimo į tęstines diskusijas apie Lietuvos ateitį planai.

Gruodžio 6 d. Seimo Ateities komitetas planuoja balsuoti dėl išvados dėl Lietuvos ateities vizijos „Lietuva 2050“ projekto, o antroje gruodžio pusėje Seimas dėl jo apsispręs balsuodamas.

Detaliau su Valstybės pažangos tarybos posėdžio sprendimais galima susipažinti čia.